pühapäev, 14. jaanuar 2018

Raamat: Ei iial enam. Colleen Hoover

Ei iial enam. Colleen Hoover. 333 lk. Kirjastus Pegasus


See juba kolmas HOOVERi raamat, mis lähiajal lugenud. Ei pidanud pettuma. Tõeliselt nauditav lugemine. Peateemaks on perevägivald, mille all ka kirjanik ise on lapsepõlves kannatanud.
Ära armu meestesse, kes pole armastust väärt! Ja kui oled armunud ja elu on raske, siis lihtsalt uju....uju kuni jõuad kaldale:)
Nooruk Atlas visatakse kodust välja ning ta jõuab ühte vanasse majja - ta otsutab oma maise elu lõpetada, sest ta ei tunne enam tundeid... ja siis süttib kauguses tuluke, mis justkui nagu ingel juhatab talle teed edasi. Mõne päeva pärast on teda juba märgatud ning Lily viib talle sinna süüa. Üsna pea saavad Atlasest ja Lilyst sõbrad, kallimad, kes veedavad enamiku koolivälisest ajast koos....nad kasvavad kokku. Ühel päeval teatab Atlas, et tema onu on valmis ta enda juurde elama võtma ning nende teed lähevad lahku. Lahku minemist raskendab ka tõik, et noored jäävad seksides isale vahele ning isa peksab pesapalli kurikaga Atlase täitsa katki. Sellest peale noored enam aastaid ei kohtu. Atlas kolib onu juurde, lõpetab kooli ja käib mereväes.
Lily pereelu on koguaeg olnud vägivaldne - isa peksab ema ning teine andestab talle kogueg. Seetõttu vihkab Lily oma isa ning ka ei suuda kannatada isa.
Bostonisse elama asudes kohtub ta Ryleiga, kellesse meeletult armub. Samuti õnnestub tal luua oma lillepood ja leida parim sõbranna Rylei õe näol. Siiski kõik pole nii lilleline nagu pealtnäha paistab. Nimelt kui ennast üles töötanud ja mehelik Atlas jälle Lily teele satub ei suuda Ryle armukadedust talitseda ning muutub vägivaldseks. Ka peale Ryle ja Lily abiellumist mehe vägivaldusus jätkub. Lily tunneb, et ta ema muster kordub ning ta mõistab oma ema valikuid paremini. Lahkuminemise otsusele lisab keerulisust Lily ootamatu rasedus.
Lily vihkab ja armastab oma Ryle´i, kuid annab endale aega otsustamiseks. Nii kui laps on sündinud on otsus tehtud: ta lahutab Ryleist. Ta ei taha enda lapsele sama elu mis temal oli. Ta lubab isal oma lapsega kohtuda, kuid ta liigub edasi- ta saab hakkama.
Armastusromaanile kohaselt lõppeb raamat ikkagi romantilise noodiga. Lily kohtub Atlasega ja nad lõpetavad suudeldes ja ilusate sõnade sajus:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Google Analytics ettevõtjale ja turundajale. Eve Keerus-Jusupov

Google Analytics ettevõtjale ja turundajale. Eve Keerus-Jusupov Google analytics kogub andmeid, töötleb neid ning aitab teha otsuseid, et...